Асабісты кабінет

15 красавіка 2022 г. на філалагічным факультэце Беларускага дзяржаўнага ўніверсітэта адбылося ўрачыстае падвядзенне вынікаў конкурсу эсэ “Пуцявінамі беларускага пісьменства”.

Дыпломы і ўзнагароды ўручалі арганізатары і ганаровыя госці мерапрыемства дэкан філалагічнага факультэта БДУ кандыдат філалагiчных навук Сяргей Важнік, галоўны рэдактар часопіса “Роднае слова” Наталля Шапран, старшыня Саюза пісьменнікаў Беларусі Алесь Карлюкевіч, дырэктар выдавецтва “Мастацкая літаратура” Алесь Бадак, намеснік генеральнага дырэктара Нацыянальнай бібліятэкі Беларусі Віктар Пшыбытка, загадчык Літаратурнага музея Максіма Багдановіча Міхаіл Бараноўскі, доктар філалагічных навук Алесь Бельскі, доктар філалагічных навук Мікалай Прыгодзіч.

 

* * *

Сертыфікаты атрымалі ўсе ўдзельнікі конкурсу.

* * *

Дыпломамі пераможцаў уганараваны:

Сталярчук Анастасія Сяргееўна, вучаніца 9 класа ДУА “Сярэдняя школа № 4 г. Ваўкавыска”

* * *

Андрэйчук Алена Аляксандраўна,  вучаніца 10 класа ДУА “Сярэдняя школа № 13 г. Баранавічы”

Батурына Марыя Ігараўна, вучаніца 10 класа УА “Полацкая дзяржаўная гімназія № 1 імя Ф. Скарыны”

Каўзова Аліса Уладзіміраўна, вучаніца 10 класа ДУА “Гімназія № 9 г. Віцебска імя А. П. Белабародава”

Кіслач Ксенія Дзянісаўна, вучаніца 10 класа ДУА “Сярэдняя школа № 1 г. Баранавічы імя С. І. Грыцаўца”

Мішкова Юліана Аляксееўна, вучаніца 10 класа ДУА “Альгомельскі вучэбна-педагагічны комплекс яслі-сад – сярэдняя школа” Столінскага раёна

Несцярук Вікторыя Валер’еўна, вучаніца 10 класа ДУА “Гімназія г. Кобрына”

Нікіценка Яна Мікалаеўна, вучаніца 10 класа ДУА “Гімназія імя Янкі Купалы” г. Мазыра

Новік Марыя Алегаўна, вучаніца 10 класа ДУА “Гімназія № 1 г. Слоніма”

Прэдка Ева Андрэеўна, вучаніца 10 класа ДУА “Сярэдняя школа № 15 г. Ліды”

Пятроўская Арына Сяргееўна, вучаніца 10 класа ДУА “Сярэдняя школа № 2 г. Віцебска імя Ф. Ц. Блахіна”

Сабірава Васіліна Дзмітрыеўна, вучаніца 10 класа ДУА “Поразаўская сярэдняя школа” Свіслацкага раёна

Савіцкая Марына Анатольеўна, вучаніца 10 класа ДУА “Клясціцкая дзіцячы сад – сярэдняя школа імя У. А. Хамчаноўскага Расонскага раёна”

Сухаверхі Святаслаў Аляксандравіч, вучань 10 класа ДУА “Лышчанская сярэдняя школа” Пінскага раёна

Чырва Валерыя Яўгеньеўна, вучаніца 10 класа ДУА “Опсаўская яслі-сад – сярэдняя школа Браслаўскага раёна”

Шавейка Лізавета Вячаславаўна, вучаніца 10 класа ДУА “Сярэдняя школа № 1 г. Карэлічы”

Шалюціна Ганна Валер’еўна, вучаніца 10 класа ДУА “Сярэдняя школа № 4 г. Івацэвічы”

Шапяцюк Марына Лявонцьеўна, вучаніца 10 класа ДУА “Дзівінская сярэдняя школа” Кобрынскага раёна

Шмат Раман Мікалаевіч, вучань 10 класа ДУА “Альшанская сярэдняя школа № 2” Столінскага раёна

Шпурык Лілія Станіславаўна, вучаніца 10 класа ДУА “Сярэдняя школа № 1 г. Жабінкі”

* * *

Баірава Вікторыя Уладзіміраўна, вучаніца 11 класа ДУА “Буйнавіцкая сярэдняя школа” Лельчыцкага раёна

Грыкель Аляксандра Генадзьеўна, вучаніца 11 класа ДУА “Гімназія г. Ляхавічы”

Евушка Ева Аляксандраўна, вучаніца 11 класа ДУА “Сярэдняя школа № 48 г. Мінска імя Ф. А. Малышава”

Казленка Дар’я Міхайлаўна, вучаніца 11 класа ДУА “Качышчанская сярэдняя школа Ельскага раёна”

Казлоўская Марыя Алегаўна, вучаніца 11 класа ДУА “Сярэдняя школа № 1 г. Докшыцы”

Карасевіч Данііл Юр’евіч, вучань 11 класа ДУА “Сярэдняя школа № 5 г. Смаргоні”

Касцюковіч Валерыя Сяргееўна, вучаніца 11 класа ДУА “Сярэдняя школа № 31 г. Брэста”

Квяткоўская Дар’я Іванаўна, вучаніца 11 класа ДУА “Нёманская сярэдняя школа імя І. Д. Гурскага”

Лазарава Юлія Андрэеўна, вучаніца 11 класа ДУА “Гімназія г. Смаргоні”

Лясун Сняжана Уладзіміраўна, вучаніца 11 класа ДУА “Мётчанскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад – сярэдняя школа Барысаўскага раёна”

Малайчук Ганна Мікалаеўна, вучаніца 11 класа ДУА “Беражноўская сярэдняя школа”

Мамедава Ксенія Русланаўна, вучаніца 11 класа ДУА “Гімназія № 42 г. Мінска лаўрэата Нобелеўскай прэміі Ж. І. Алфёрава”

Махнач Анастасія Яўгеньеўна, вучаніца 11 класа ДУА “Сярэдняя школа № 5 г. Мазыра”

Мельянкова Сняжана Валер’еўна, вучаніца 11 класа ДУА “Коленскі дзіцячы сад – сярэдняя школа”

Парчэўская Сафія Юр’еўна, вучаніца 11 класа ДУА “Сярэдняя школа № 3 імя В. М. Усава г. Гродна”

Паўловіч Марыя Аляксандраўна, вучаніца 11 класа ДУА “Ружанская сярэдняя школа”

Перавозчыкава Лідзія Уладзіміраўна, вучаніца 11 класа ДУА “НПК Мірнаўская дзіцячы сад – сярэдняя школа” Баранавіцкага раёна

Прусакова Анфіса Аляксандраўна, вучаніца 11 класа ДУА “Сярэдняя школа № 35 г. Вiцебска”

Пяцэвіч Ксенія Іванаўна, вучаніца 11 класа ДУА “Сярэдняя школа № 5 г. Масты”

Раманоўская Ксенія Сяргееўна, вучаніца 11 класа ДУА “Жарабковіцкая сярэдняя школа імя М. Г. Мінкевіча” Ляхавіцкага раёна

Фурс Анастасія Вітальеўна, вучаніца 11 класа ДУА “Сярэдняя школа № 52 г. Мінска”

Целеш Ангеліна Ігараўна, вучаніца 11 класа ДУА “Сярэдняя школа г. п. Краснасельскі”

Яцко Сняжана Сяргееўна, вучаніца 11 класа ДУА “Сярэдняя школа № 30 г. Віцебска”

* * *

Спецыяльны прыз ад Нацыянальнай бібліятэкі Беларусі атрымала

Кіслач Ксенія Дзянісаўна, вучаніца 10 класа ДУА “Сярэдняя школа № 1 г. Баранавічы імя С. І. Грыцаўца”

* * *

Да ўзнагароджання далучыўся Саюз пісьменнікаў Беларусі. Ім былі адзначаныя школьнікі:

Акулава Ганна Аляксандраўна,  вучаніца 11 класа прыватнай установы адукацыi СШ “Канкорд” г. Магілёва

Бецька Ягор Анатольевіч,  вучань 9 класа ДУА “Вучэбна-педагагічны комплекс Падлескі дзіцячы сад – базавая школа Ляхавіцкага раёна”

Зінчук Вікторыя Сяргееўна, вучаніца 11 класа ДУА “ВПК Асавецкая дзіцячы сад – сярэдняя школа” Мазырскага раёна

Лісоўская Віялета Аляксандраўна, вучаніца 11 класа ДУА “Сярэдняя школа № 2 г. п. Карэлiчы”

Лішык Лізавета Аляксандраўна,  вучаніца 11 класа ДУА “Сярэдняя школа № 2 г. Слоніма”

Лясун Сняжана Уладзіміраўна, вучаніца 11 класа ДУА “Мётчанскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад – сярэдняя школа Барысаўскага раёна”

Малайчук Ганна Мікалаеўна, вучаніца 11 класа ДУА “Беражноўская сярэдняя школа” Столінскага раёна

Міцкевіч Караліна Адамаўна, вучаніца 11 класа ДУА “Пелішчанская сярэдняя школа” Камянецкага раёна

Філончык Яна Аляксандраўна, вучаніца 10 класа ДУА “Сярэдняя школа г. п. Мір імя Г. І. Сташэўскай”

* * *

Спецыяльнымі прызамі ад Літаратурнага музея Максіма Багдановіча былі адзначаныя

Бабкова Кацярына Міхайлаўна, вучаніца 10 класа УА “Бабруйскае дзяржаўнае вучылішча алімпійскага рэзерву”

Войцік Аляксандра Андрэеўна, вучаніца 10 класа ДУА “Смальянская сярэдняя школа Аршанскага раёна”

Шавейка Лізавета Вячаславаўна, вучаніца 10 класа ДУА “Сярэдняя школа № 1 г. Карэлічы”

* * *

Падзякі і спецыяльныя падарункі ад рэдакцыі часопіса “Роднае слова” атрымалі:

Адашкевіч Максім Сяргеевіч, вучаніца 11 класа ДУА “Сярэдняя школа № 1 г. Смаргоні”

Анціпарук Вікторыя Уладзіміраўна, вучаніца 10 класа ДУА “Начаўская сярэдняя школа” Ляхавіцкага раёна

Арцюшэўская Вікторыя Мікалаеўна, вучаніца 1 курса ДУА “Мінскі дзяржаўны архітэктурна-будаўнічы каледж”

Бандарэнка Лізавета Аляксандраўна,  вучаніца 10 класа ДУА “Сярэдняя школа № 16 г. Мазыра”

Блізнюк Паліна Сяргееўна,  вучаніца 10 класа ДУА “Моладаўская сярэдняя школа”

Бондарава Крысціна Вітальеўна, вучаніца 10 класа ДУА “Віцебскае кадэцкае вучылішча”

Быцко Максім Сяргеевіч, вучань 10 класа ДУА “Жыровіцкая сярэдняя школа Слонімскага раёна”

Вабішчэвіч Яніна Ігараўна

Ваўчэцкая Дар’я Антонаўна, вучаніца 11 класа ДУА “Сярэдняя школа № 105 г. Мінска”

Водчыц Арына Аляксандраўна, вучаніца 11 класа ДУА “Гарадзішчанская сярэдняя школа”

Вольф Эвіліна Анатольеўна, вучаніца 10 класа ДУА “Гарадзішчанская сярэдняя школа імя М. А. Скіпара Баранавіцкага раёна”

Гуцько Аляксандра Сяргееўна, вучаніца 10 класа ДУА “Сярэдняя школа № 27 г. Мінска”

Дзямідчык Міхаіл Віктаравіч, вучань 10 класа ДУА “Забашавіцкая сярэдняя школа Барысаўскага раёна”

Доўкша Вераніка Андрэеўна, вучаніца 10 класа ДУА “Сярэдняя школа № 8 г. Ваўкавыска з польскай мовай навучання”

Жылач Лізавета Васільеўна, вучаніца 11 класа ДУА “Гімназія № 174 г. Мінска”

Кавалевіч Ксенія Паўлаўна, вучаніца 10 класа ДУ дадатковай адукацыі «Круглянскі раённы цэнтр творчасці дзяцей і моладзі “Вясёлка”»

Казімірчык Аляксандра Сяргееўна, вучаніца 10 класа ДУ дадатковай адукацыі “Сярэдняя школа № 3 г. Івацэвічы”

Кісялёва Паліна Алегаўна, вучаніца 11 класа ДУА “Сярэдняя школа № 10 г. Віцебска”

Кобрына Анастасія Валер’еўна, вучаніца 10 класа ДУА “Цырынскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад – сярэдняя школа”

Крыльчук Валерыя Вітальеўна, вучаніца 10 класа ДУ дадатковай адукацыі “Сярэдняя школа № 14 г. Пінска”

Кунахавец Паліна Андрэеўна, вучаніца 10 класа ДУА “Сярэдняя школа в. Новыя Лышчыцы”

Леванюк Кацярына Расціславаўна, вучаніца 7 класа ДУ дадатковай адукацыі “Касцянёўская базавая школа Слонімскага раёна”

Ляшэвіч Ксенія Аляксандраўна, вучаніца 11 класа ДУА “Круцілавіцкі дзіцячы сад – сярэдняя школа”

Май Арсеній Вітальевіч, вучань 10 класа ДУА “Ляснянская сярэдняя школа”

Печань Анастасія Уладзіміраўна, вучаніца 11 класа ДУА “Буховіцкая сярэдняя школа”

Сівак Марыя Юр’еўна, вучаніца 10 класа ДУА “Сярэдняя школа № 5 г. Брэста”

Трыгубаў Уладзіслаў Ігаравіч, вучань 10 класа ДУА “Сярэдняя школа № 6 г. Брэста”

Хадалёнак Караліна Станіславаўна, вучаніца 10 класа ДУА “Вучэбна-педагагічны комплекс Вішнеўскі яслі-сад – сярэдняя школа”

Шаціла Эвеліна Юр’еўна, вучаніца 10 класа ДУА “Сярэдняя школа № 3 г. Масты”

Шылкоўскі Уладзімір Аляксандравіч, вучань 10 класа ДУА “Ліцэй № 1 г. Ліды”

Ярашук Ганна Ігараўна, вучаніца 11 класа ДУА “Камянюцкая сярэдняя школа”

* * *

Сярод кіраўнікоў творчых работ вылучаная

Сулкоўская Алена Фёдараўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры першай кваліфікацыйнай катэгорыі ДУА “Хільчыцкі дзіцячы сад – сярэдняя школа Жыткавіцкага раёна”

Фота з мерапрыемства глядзіце тут