Вынікі рэспубліканскага конкурсу “Памяць роду: мінулае вачыма сучаснікаў”

Дыпломамі І ступені ў намінацыі “Гісторыя ўласнага роду, сям’і” ўзнагароджаны:

Гладчанка Яна Якаўлеўна, вучаніца ДУА “Жо­дзінская жаночая гімназія” (кіраўнік – Аніскевіч Галіна Іванаўна, педагог дадатковай адукацыі);

Грушэцкі Алег Леанідавіч, журналіст;

Згрундо Ірына Генадзеўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры ДУА “Сярэдняя школа № 4 г. Жодзіна”;

Пархамчук Кацярына Андрэеўна, навучэнка Пінскага каледжа УА “Брэсцкі дзяржаўны ўніверсітэт імя А. С. Пушкіна” (кіраўнік – Пархамчук Таццяна Валер’еўна, дырэктар ДУА “Гнеўчыцкі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад – базавая школа” Іванаўскага раёна Брэсцкай вобласці).

 

Дыпломамі ІІ ступені ў намінацыі “Гісторыя ўласнага роду, сям’і” ўзнагароджаны:

Борыс Людміла Сяргееўна, вучаніца ДУА “Любчанская сярэдняя школа” (кіраўнік – Вееўнік Валянціна Васільеўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Бурдзялёва Кацярына Ігараўна, вучаніца ДУА “Сярэдняя школа № 1 г. Касцюковічы” (кіраўнік – Барысенка Наталля Рыгораўна);

Гірнік Андрэй Паўлавіч, студэнт УА “Беларускі нацыянальны тэхнічны ўніверсітэт” (кіраўнік – Гірнік Таццяна Васільеўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры, намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце ДУА “Сярэдняя школа № 13 г. Жлобіна”);

Кавальчук Тэрэза Людзвікаўна – загадчык бібліятэкі ДУА “Гімназія № 2 г. Ваўкавыска”;

Кароткая Ларыса Васільеўна, сакратар вучэбнай часткі ДУА “Сярэдняя школа № 59 г. Гомеля”;

Кулак Вольга Валер’еўна, студэнтка Міжнароднага дзяржаўнага экалагічнага інстытута імя Д. І. Сахарава БДУ (кіраўнік – Варава Святлана Аляксандраўна, старшы захавальнік фондаў школьнага народнага гісторыка-краязнаўчага музея “Вытокі” ДУА “Райцаўскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад – сярэдняя школа”);

Лайкоў Уладзімір Піліпавіч, кіраўнік музея “Літаратурны космас Мётчы” ДУА “Мётчан­скі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад – сярэдняя школа”;

Лявонава Дзіяна Дзмітрыеўна, вучаніца УА “Касцюковіцкая раённая дзяржаўная гімназія” (кіраўнік – Фралова Аліна Альгірдаўна);

Марчанка Максім Сяргеевіч, вучань ДУА “Сярэдняя школа № 43 г. Гомеля” (кіраўнік – Марчанка Алена Вадзімаўна, намеснік дырэктара па вучэбнай рабоце).

Дыпломамі ІІІ ступені ў намінацыі “Гісторыя ўласнага роду, сям’і” ўзнагароджаны:

Антановіч Яраслаў Іванавіч, вучань ДУА “Сярэдняя школа № 4 г. Лунінца” (кіраўнікі – Масло Любоў Сяргееўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры, Антановіч Галіна Мікалаеўна, выкладчык УА “Лунінецкі ДППТК”);

Бандарэнка Ганна Васільеўна, вучаніца ДУА “Міхееўская сярэдняя школа” Дрыбінскага раёна (кіраўнік – Шаўчэнка Наталля Леанідаўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Белаусава Вераніка Аляксандраўна, вучаніца ДУА “Клясціцкая дзіцячы сад – сярэдняя школа імя У. А. Хамчаноўскага Расонскага раёна” (кіраўнік – Белаусава Вікторыя Мікалаеўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Брылёў Данііл Анатольевіч, вучань ДУА “Пашкаўскі навучальна-педагагічны комплекс дзіцячы сад – базавая школа” (кіраўнікі – Ненапушч Наталля Васільеўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры, Додалеў Сяргей Міхайлавіч – настаўнік гісторыі і геаграфіі);

Данько Алена Аляксандраўна, вучаніца ДУА “Ся­рэд­няя школа № 4 г. Ваўкавыска” (кіраўнік – Ле­бя­дзевіч Віталій Аляксандравіч, настаўнік гісторыі);

Казека Юрый Аляксандравіч, вучань ДУА “Сярэдняя школа № 4 імя П. І. Батава г. Слоніма” (кіраўнік – Барысевіч Іна Георгіеўна);

Каткавец Маргарыта Аляксандраўна, вучаніца ДУА “Тышковіцкая сярэдняя школа” (кіраўнік – Барташ Наталля Мікалаеўна, настаўнік рускай мовы і літаратуры);

Маціюк Мацвей Аляксандравіч, вучань ДУА “Гімназія г. Белаазёрска” (кіраўнік – Хаван­ская Таццяна Аляксандраўна, настаўнік гісторыі);

Міхальцова Зоя Сяргееўна, вучаніца ДУА “Сярэдняя школа № 15 г. Магілёва” (кіраўнік – Наважылава Святлана Рыгораўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Мяшэчка Любоў Аляксандраўна, вучаніца ДУА “Гімназія г. Пружаны” (кіраўнік – Кніга Галіна Паўлаўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Рамадзіна Дзіна Вадзімаўна, кіраўнік аб’яд­нання па інтарэсах “Літаратурная галактыка” ДУА “Расненская сярэдняя школа”;

Раманюк Максім Валер’евіч, вучань ДУА “Сярэдняя школа № 4 імя В. Маркелава г. Гомеля” (кіраўнік – Кумашова Марыя Пятроўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Палачаніна Святлана Сяргееўна, вучаніца ДУА “Параф’янаўская сярэдняя школа Док­шыц­кага раёна” (кіраўнік – Палачаніна Ірына Станіславаўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Сілава Паліна Уладзіміраўна, вучаніца ДУА “Гімназія № 6 г. Гродна” (кіраўнікі – Карп Вольга Аляксандраўна, настаўнік гісторыі, Сілава Святлана Уладзіміраўна, кандыдат гістарычных навук, дацэнт кафедры гісторыі Беларусі УА “Гродзенскі дзяржаўны ўніверсітэт імя Янкі Купалы”);

Шпакоўскі Максім Рыгоравіч, вучань ДУА “Сярэдняя школа № 3 г. Століна” (кіраўнік – Шпакоўская Аксана Леанідаўна, настаўнік гісторыі і грамадазнаўства);

Ярашэвіч Алена, вучаніца ДУА “Сярэдняя школа № 4 г. Ваўкавыска” (кіраўнік – Лебядзевіч Віталій Аляксандравіч, настаўнік гісторыі);

Ярашэвіч Настасся Юр’еўна, настаўнік пачатковых класаў ДУА “Майская базавая школа Жлобінскага раёна” (кіраўнік – Асадчы Пятро Ігаравіч, настаўнік гісторыі).

Дыпломамі І ступені ў намінацыі “Мае гераічныя продкі” ўзнагароджаны:

Заруба Марыя Аляксандраўна, вучаніца ДУА “Сярэдняя школа № 7 г. Наваполацка” (кіраўнік – Прохарава Ала Нікандраўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Студэнцкі гурток “Памяць” УА “Беларускі дзяржаўны тэхналагічны ўніверсітэт” (кіраўнік – Кузьміч Вольга Аляксандраўна, дацэнт кафедры беларускай філалогіі, выдатнік адукацыі, навуковы кансультант – Шахаб Вольга Васілеўна, кандыдат педагагічных навук, дацэнт).

 

Дыпломам ІІ ступені ў намінацыі “Мае гераічныя продкі” ўзнагароджаны:

Бурмінская Аляксандра Дзянісаўна, вучаніца ДУА “Сярэдняя школа № 61 г. Гомеля” (кіраўнік – Гасакова Людміла Іванаўна, настаўнік гісторыі);

Галіцкая Мая Аляксандраўна, настаўнік рускай мовы і літаратуры ДУА “Нядойская базавая школа Буда-Кашалёўскага раёна”.

 

Дыпломамі ІІІ ступені ў намінацыі “Мае гераічныя продкі” ўзнагароджаны:

Голахаў Арцём Вадзімавіч, вучань ДУА “Раманавіцкая сярэдняя школа Магілёўскага раёна” (кіраўнік – Голахаў Вадзім Мікалаевіч, настаўнік рускай мовы і літаратуры);

Значонак Дар’я Аляксандраўна, студэнтка УА “Беларускі дзяржаўны тэхналагічны ўніверсітэт” (кіраўнік – Савіцкая Надзея Яўсееўна, старшы выкладчык кафедры беларускай філалогіі);

Зубава Надзея Ігараўна, вучаніца ДУА “Сярэдняя школа № 20 г. Барысава” (кіраўнік – Каваленка Кацярына Аляксандраўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Чамахуд Дзмітрый Сяргеевіч, вучань ДУА “Сярэдняя школа № 2 г. п. Хоцімска” (кіраўнік – Кавалёва Надзея Іванаўна, настаўнік рускай мовы і літаратуры);

Чыгір Марына Аляксандраўна, вучаніца ДУА “Нё­ман­ская сярэдняя школа імя І. Д. Гурскага Уз­дзен­скага раёна” (кіраўнік – Собаль Любоў Ана­толь­еўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Якаўлева Дар’я Дзмітрыеўна, вучаніца ДУА “Сярэдняя школа № 4 імя П. І. Батава г. Слоніма” (кіраўнік – Свірэпік Таццяна Уладзіміраўна, настаўнік гісторыі).

 

Дыпломам І ступені ў намінацыі “З гісторыі родных мясцін” узнагароджаны:

Войшніс Фаіна Стэфанаўна, кіраўнік этнаграфічнага музея “Спадчына”, настаўнік беларускай мовы і літаратуры ДУА “Навучальна-педагагічны комплекс Забалацкія яслі-сад – сярэдняя школа”;

Шахаб Касандра Сіямак, вучаніца ДУА “Гімназія № 23 г. Мінска з беларускай мовай навучання” (кіраўнік – Барадака Наталля Леанідаўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры).

 

Дыпломамі ІІ ступені ў намінацыі “З гісторыі родных мясцін” узнагароджаны:

Анацка Кірыл Мікалаевіч, вучань ДУА “Каранёўскі яслі-сад – сярэдняя школа” (кіраўнік – Анацка Ірына Фёдараўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Аўдзей Анастасія Аляксандраўна,вучаніца ДУА “Морацкі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад – сярэдняя школа Клецкага раёна” (кіраўнік – Рамашка Алена Мікалаеўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Баркоўская Ганна Сяргееўна, вучаніца ДУА “Пагосцкі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад – сярэдняя школа Салігорскага раёна” (кіраўнік – Дудзенка Ларыса Леанідаўна, настаўнік геаграфіі);

Бурвіна Міхаліна Юр’еўна, вучаніца ДУА “Ліцэй Івацэвіцкага раёна” (кіраўнік – Бурвін Людміла Мікалаеўна);

Караленя Жанна Сямёнаўна, дырэктар Дараганаўскага школьнага комплексна-краязнаўчага музея;

Сямёнава Карына Паўлаўна, вучаніца ДУА “Азерская сярэдняя школа” (кіраўнік – Цялюк Таццяна Іванаўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Сянькевіч Марыя Юр’еўна, вучаніца ДУА “Суткаўскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад – базавая школа” (кіраўнік – Мацкевіч Сяргей Уладзіміравіч, настаўнік гісторыі).

Дыпломамі ІІІ ступені ў намінацыі “З гісторыі родных мясцін” узнагароджаны:

Гірнік Таццяна Васільеўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры, намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце ДУА “Сярэдняя школа № 13 г. Жлобіна”;

Данільчык Іван Сяргеевіч, вучань ДУА “Свіслацкая сярэдняя школа Асіповіцкага раёна” (кіраўнік – Данільчык Ала Сяргееўна, настаўнік рускай мовы і літаратуры);

Кахавец Дар’я Вадзімаўна, вучаніца ДУА “Сярэдняя школа № 18 г. Пінска” (кіраўнік – Лягушына Ірына Аляксееўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Кейзерава Яна Вітальеўна, вучаніца ДУА “Зуб­каў­ская сярэдняя школа Клецкага раёна” (кіраў­ні­кі – Кулага Ганна Аляксандраўна, Рычык Наталля Якаў­леў­на, настаўнікі беларускай мовы і літаратуры);

Крышкоўскі Эрнэст Аляксандравіч, вучань ДУА “Сярэдняя школа № 1 г. Вілейкі” (кіраўнікі – Жыльцова Марына Мікалаеўна, настаўнік гісторыі, Пагуда Святлана Генадзьеўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Кункевіч Дарына Уладзіміраўна, вучаніца ДУА “Астрошыцкі вучэбна-педагагічны комплекс дзі­цячы сад – сярэдняя школа Лагойскага раёна” (кіраўнік – Макуцэвіч Алена Генадзьеўна, настаўнік гісторыі і грамадазнаўства);

Кухней Паліна Сяргееўна, вучаніца ДУА “Зубкаўская сярэдняя школа Клецкага раёна” (кіраўнікі – Сарокіна Алена Аляксееўна, настаўнік гісторыі, Талікадзэ Давід Джамалавіч, настаўнік геаграфіі і біялогіі);

Лешчанін Вікторыя Аляксандраўна, Каж­мячонак Арцём Аляксандравіч, вучні ДУА “Уздзенская раённая гімназія” (кіраўнік – Гладкая Галіна Валянцінаўна, настаўнік гісторыі і грамадазнаўства);

Манкевіч Алена Уладзіміраўна, Яцкевіч Марыя Васільеўна, вучаніцы ДУА “Сярэдняя школа № 8 г. Магілёва” (кіраўнікі – Грахольская Святлана Анатольеўна, Рабава Святлана Мікалаеўна, настаўнікі беларускай мовы і літаратуры);

Мядзелец Анастасія Вітальеўна, Шыдлоў­ская Вікторыя Валер’еўна, вучаніцы ДУА “Ся­рэд­няя школа № 6 г. Полацка” (кіраўнік – Баўс­ту­ноўская Валянціна Мікалаеўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Развадоўская Вікторыя Казіміраўна, вучаніца ДУА “Вярэйкаўская сярэдняя школа” (кіраўнік – Грышкевіч Вольга Мікалаеўна, настаўнік гісторыі);

Сівакова Аляксандра Аляксандраўна, вучаніца ДУА “Смальянская сярэдняя школа Аршанскага раёна” (кіраўнік – Мяжэвіч Віктар Алегавіч, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Слуцкая Дар’я Алегаўна, вучаніца ДУА “Азярэцкая дзіцячы сад – сярэдняя школа Глыбоцкага раёна” (кіраўнік – Рубніковіч Зоя Мац­вееўна, настаўнік гісторыі і грамадазнаўства);

Строк Уладзіслаў Паўлавіч, вучань ДУА “Свіслацкая сярэдняя школа Асіповіцкага раёна” (кіраўнік – Строк Ірына Аляксандраўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Травулька Яна Леанідаўна, вучаніца ДУА “Максімавіцкі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад – сярэдняя школа” (кіраўнік – Макарэвіч Любоў Канстацінаўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Труханаў Уладзіслаў Дзмітрыевіч, вучань ДУА “Сярэдняя школа № 1 г. Докшыцы” (кіраўнік – Казлоўская Марына Вінальеўна);

Чорная Аксана Алегаўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры ДУА “Халопеніцкая сярэдняя школа імя Максіма Багдановіча Крупскага раёна”;

Шаўчэнка Наталля Леанідаўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры ДУА “Міхееўская сярэдняя школа”;

Шынковіч Вольга Андрэеўна, вучаніца ДУА “Радунская сярэдняя школа” (кіраўнік – Кампанеец Святлана Юльянаўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Яскевіч Вольга Ігараўна, вучаніца ДУА “Сярэдняя школа № 9 г. Оршы” (кіраўнік – Міхновіч Наталля Анатольеўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры).

 

Дыпломамі ўзнагароджаны:

Аванесян Арцём Сяргеевіч, Трухаў Ілья Раманавіч, вучні ДУА “Сярэдняя школа № 22 г. Гомеля” (кіраўнік – Набока Ларыса Вітальеўна);

Агейчык Ірына Сяргееўна, настаўнік гісторыі ДУА “Гімназія № 43 г. Мінска”;

Акулава Кацярына Сяргееўна, вучаніца ДУА “Ся­рэдняя школа № 3 імя В. М. Усава г. Гродна” (кі­раў­нік – Яскевіч Ларыса Васільеўна, настаўнік гісторыі);

Астаповіч Кацярына Максімаўна, вучаніца ДУА “Сярэдняя школа № 4 г. Асіповічы” (кі­раў­нік – Анціховіч Алена Гвідонаўна, настаўнік гісторыі);

Арлова Ганна Вячаславаўна, навучэнка УА “Лоеўскі дзяржаўны педагагічны каледж” (кі­раў­нік – Сямашка Людміла Мікалаеўна);

Архіпаў Максім Уладзіміравіч, ДУА “Шу­мі­лінская раённая гімназія-інтэрнат” (кіраўнік – Ва­сілеўская Алена Уладзіміраўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Аўрайцэвіч Надзея Вадзімаўна, вучаніца ДУА “Мядзельскі вучэбна-педагагічны комплекс яслі-сад – сярэдняя школа” (кіраўнік – Дзевятоў­ская Вольга Леанідаўна, настаўнік гісторыі);

Ашарчук Юлія Ігараўна, вучаніца ДУА “Лельчыцкая сярэдняя школа № 1” (кіраўнік – Гаўрылавец Наталля Міхайлаўна, настаўнік гісторыі);

Бакавец Дар’я, вучаніца ДУА “Сярэдняя шко­ла № 1 г. Івацэвічы” (кіраўнік – Дайлід Вольга Васільеўна, настаўнік гісторыі);

Баравік Настасся Паўлаўна, вучаніца ДУА “Сярэдняя школа № 13 г. Жлобіна” (кіраўнік – Гірнік Таццяна Васільеўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры, намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце);

Батура Таццяна Аляксандраўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры ДУА “Навасёлкаўская базавая школа”;

Брэус Вольга Сяргееўна, вучаніца ДУА “Ся­рэд­няя школа № 14 г. Мазыра” (кіраўнік – Краўчанка Ларыса Іванаўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Бурак Ганна Дзмітрыеўна, вучаніца ДУА “Ся­рэд­няя школа № 1 г. Наваполацка” (кіраўнік – Кагалёнак Галіна Мікалаеўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Бурдзін Арцём Андрэевіч, навучэнец ДУА “Брэсцкі абласны ліцэй імя П. М. Машэрава” (кіраўнік – Бурдзіна Іна Валер’еўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Бур’як Надзея Аляксандраўна, вучаніца ДУА “Клецкая сярэдняя школа № 3” (кіраўнік – Пры­шчэпа Алена Мікалаеўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Васільева Аніта Русланаўна, вучаніца ДУА “Сярэдняя школа № 16 г. Барысава” (кіраўнік – Дубавец Таццяна Канстанцінаўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Воюш Руслан Валер’евіч, педагог дадатковай адукацыі ДУА “Сярэдняя школа № 1 г. Полацка”;

Гарусава Юлія Мікалаеўна, вучаніца ДУА “Расненская сярэдняя школа” (кіраўнік – Антонава Таццяна Віктараўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Гаўрылавец Ганна Віктараўна, вучаніца ДУА “Лельчыцкая раённая гімназія” (кіраўнік – Казачэнка Ірына Рыгораўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Грыб Паліна Сяргееўна, вучаніца ДУА “Пліская сярэдняя школа імя В. А. Мікуліча” (кі­раў­нік – Грыб Таццяна Міхайлаўна, настаўнік гісторыі і грамадазнаўства);

Гурба Мікалай Сяргеевіч, вучань ДУА “Ся­рэд­няя школа № 3 г. Бярозы” (кіраўнік – Сцяфанава Марыя Сяргееўна);

Дабрынец Дзмітрый Сяргеевіч, вучань ДУА “Столінская дзяржаўная гімназія” (кіраўнік – Вабішчэвіч Святлана Уладзіміраўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Давідовіч Дзмітрый Сяргеевіч, вучань ДУА “Астрошыцкі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад – сярэдняя школа” (кіраўнік – Макуцэвіч Алена Генадзьеўна, настаўнік гісторыі і грамадазнаўства);

Дайнеко Мікіта Мікалаевіч, вучань ДУА “Доў­гаўскі вучэбна-педагагічны комплекс дзі­ця­чы сад – сярэдняя школа” (кіраўнік – Маслюкова Галіна Уладзіміраўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Драба Ірына Валер’еўна, вучаніца ДУА “Міёр­ская сярэдняя школа № 2” (кіраўнік – Драба Жанна Зянонаўна, намеснік дырэктара