Вынікі рэспубліканскага конкурсу “Тут родныя трымаюць карані”

Дыпломамі І ступені ў намінацыі З гісторыі майго роду” ўзнагароджаны: Заглубоцкая Вераніка Уладзіміраўна, вучаніца ДУА “Сярэдняя школа № 4 г. Ваўкавыска” (кіраўнік – Кур’яновіч Марына Леанідаўна, настаўнік гісторыі);

Прохараў Максім Сяргеевіч, супрацоўнік ТАА “Нафтан” (кіраўнік – Прохарава Ала Нікандраўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры  ДУА “Сярэдняя школа № 7 г. Наваполацка”);

Трафімава Таісія Іванаўна, супрацоўніца фонду “Спадчына М.К. Агінскага”.

 

Дыпломамі ІІ ступені ў намінацыі З гісторыі майго роду” ўзнагароджаны:

Бізукойць Ягор Валер’евіч, вучань ДУА “Сярэдняя школа № 1 г. Ашмяны” (кіраўнік – Бізукойць Наталля Леанідаўна – педагог-арганізатар);

Кароткая Ларыса Васільеўна, пенсіянер;

Кніга Галіна Паўлаўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры  ДУА “Гімназія г. Пружаны”;

Крупіна Яўгенія Алегаўна, вучаніца ДУА “Сярэдняя школа № 9 г. Оршы” (кіраўнік – Міхновіч Наталля Анатольеўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры, настаўнік-метадыст);

Мяшэчка Любоў Аляксандраўна, вучаніца ДУА “Гімназія г. Пружаны” (кіраўнік – Кніга Галіна Паўлаўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Пакала Марына Анатольеўна, навучэнка ДУА “Ліцэй Івацэвіцкага раёна” Брэсцкай вобласці  (кіраўнік – Самасюк Алена Уладзіміраўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Пархамчук Кацярына Андрэеўна, студэнтка  УА “Мінскі дзяржаўны лінгвістычны ўніверсітэт” (кіраўнік – Пархамчук Таццяна Валяр’янаўна, дырэктар ДУА “Сярэдняя школа № 2 г. Іванава”);

Салодкая Ангеліна Дзмітрыеўна, вучаніца ДУА “Сярэдняя школа № 173 г. Мінска” (кіраўнік – Салодкая Жанна Міхайлаўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Севасцянчык Варвара Вітальеўна, вучаніца ДУА “Майская базавая школа Жлобінскага раёна” (кіраўнік – Асадчы Пятро Ігаравіч, настаўнік гісторыі).

Шараева Таццяна Валер’еўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры ДУА “Сярэдняя школа № 1 г. Добруша”;

Юмашаў Аляксей Андрэевіч, навучэнец ДУА “Ліцэй Івацэвіцкага раёна” Брэсцкай вобласці (кіраўнік – Бурвін Людміла Мікалаеўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры, настаўнік-метадыст).

 

Дыпломамі ІІІ ступені ў намінацыі “З гісторыі майго роду” ўзнагароджаны:

Бекман Андрэй Віктаравіч, вучань ДУА “Сярэдняя школа № 2 г. Масты” (кіраўнік – Лугаўскіх Таццяна Міхайлаўна, настаўнік гісторыі);

Дубаневіч Іван Андрэевіч, вучань ДУА “Людвіноўская сярэдняя школа” Вілейскага раёна (кіраўнік – Дубаневіч Людміла Браніславаўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Жушма Іван Андрэевіч,  вучань ДУА “Сярэдняя школа № 2 г. Іванава” (кіраўнік – Жушма Ірына Георгіеўна, выхавацель);

Казека Юрый Аляксандравіч, вучань ДУА “Сярэдняя школа № 10 г. Слоніма” (кіраўнік – Казека Ала Георгіеўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Корбут Уладзіслаў Дзмітрыевіч, навучэнец ДУА “Клецкі сельскагаспадарчы прафесійны ліцэй” (кіраўнік – Кісель Галіна Іванаўна, выкладчык беларускай мовы і літаратуры);

Лашкевіч Валерый Андрэевіч, вучань ДУА “Сярэдняя школа № 5 г. Ваўкавыска” (кіраўнік – Якута Галіна Іванаўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Лейко Аляксандра Сяргееўна, вучаніца ДУА “Сярэдняя школа № 27 г. Гродна” (кіраўнік – Волкава Алена Ігараўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Мардасевіч Анастасія Паўлаўна, вучаніца ДУА “Сярэдняя школа № 5 г. Віцебска” (кіраўнік – Паўсцяная Вольга Леанідаўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Сакалоў Валерый Дзмітрыевіч, вучань ДУА “Сярэдняя школа № 19 г. Віцебска” (кіраўнік – Адамава Ірына Алегаўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Цывілька Алена Уладзіміраўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры ДУА “Макранскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа” Быхаўскага раёна Магілёўскай вобласці; 

Шукайла Антон Сяргеевіч, вучань ДУА “Шылавіцкая сярэдняя школа” Ваўкавыскага раёна (кіраўнік – Сталярэўская Ганна Вацлаваўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры).

 

 

Дыпломамі І ступені ў намінацыі Турыстычныя маршруты маёй малой радзімы ўзнагароджаны:

Патаповіч Анастасія Уладзіміраўна, вучаніца УА “Дзяржаўная сярэдняя школа № 3 г.п. Зэльва” (кіраўнік – Бруй Таццяна Сцяпанаўна, настаўнік геаграфіі);

Прохарава Ала Нікандраўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры ДУА “Сярэдняя школа № 7 г. Наваполацка”;

Язерская Вікторыя Віктараўна, вучаніца ДУА “Лунненская сярэдняя школа  імя Героя Савецкага Саюза Івана Шарамета” Мастоўскага раёна (кіраўнік – Лука Алена Вячаславаўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры).

 

 

Дыпломам ІІ ступені ў намінацыі Турыстычныя маршруты маёй малой радзімы ўзнагароджаны:

 

Барысевіч Ганна Пятроўна, Рымша Ульяна Аляксандраўна, вучаніцы ДУА “Обальская сярэдняя школа імя Героя Савецкага саюза З.М. Партновай Шумілінскага раёна” (кіраўнік – Захарэнка Ала Сяргееўна, настаўніца геаграфіі);

Бойка Мацвей Аляксандравіч, Багумірскі Эдуард Віктаравіч, вучні ДУА “Сярэдняя школа № 1 г. Полацка” (кіраўнікі – Дзяменцьеў Вячаслаў Расціслававіч, педагог дадатковай адукацыі, Воюш Руслан Валер’евіч, педагог дадатковай адукацыі, настаўнік гісторыі;

Войнюш Аляксандр Іосіфавіч, вучань ДУА “Навасёлкаўскі вучэбна-педагагічны комплекс яслі-сад – сярэдняя школа” (кіраўнікі – Шведава-Юніцкая Вольга Віктараўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры, Кавыціна Наталля Раманаўна, настаўнік біялогіі і хіміі);

Капшуль Дар’я Аляксееўна, вучаніца ДУА “Пліская дзіцячы сад – сярэдняя школа Глыбоцкага раёна” (кіраўнік – Зубко Аліна Станіславаўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Карпіевіч Аліна Дзмітрыеўна, вучаніца ДУА “Клецкая сярэдняя школа № 2” (кіраўнік – Цітко Жанна Георгіеўна, настаўнік гісторыі, Будавей Анжаліка Канстанцінаўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Лыскойць Наталля Мікалаеўна, Янушкевіч Аляксандр Пятровіч, вучні ДУА “Сярэдняя школа № 3 г. Ашмяны” (кіраўнікі – Лабачэўская Святлана Уладзіміраўна, Палтаржыцкая Таццяна Казіміраўна, настаўнікі беларускай мовы і літаратуры);

Себасцьяновіч Вераніка Генадзьеўна, вучаніца ДУА “Пацэвіцкі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад – сярэдняя школа” Мастоўскага раёна (кіраўнік  – Палубочко Алена Антонаўна, намеснік дырэктара па асноўнай дзейнасці);

Слуцкая Дар’я Алегаўна, Гусак Ірына Аляксееўна, вучаніцы ДУА “Азярэцкая дзіцячы сад – сярэдняя школа Глыбоцкага раёна” (кіраўнік – Рубніковіч Зоя Мацвееўна, настаўнік гісторыі);

Усачова Анастасія Андрэеўна, вучаніца ДУА “Пагосцкі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад – сярэдняя школа Салігорскага раёна” (кіраўнік – Дудзенка Ларыса Леанідаўна, настаўнік геаграфіі);

Фадзеева Ангеліна Аляксееўна, вучаніца ДУА “Бярозаўская базавая школа імя А.М.Застаўнага” (кіраўнік – Юдчыц Алена Сяргееўна, намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце, настаўнік гісторыі).

Шурлакова Ксенія Генадзьеўна, Валодчанка Раман Вітальевіч, вучні ДУА “Сярэдняя школа № 4 г. Касцюковічы” (кіраўнік – Маслянкова Святлана Валянцінаўна, настаўнік гісторыі і грамадазнаўства, кіраўнік музея “Спадчына”).

 

Дыпломамі ІІІ ступені ў намінацыі Турыстычныя маршруты маёй малой радзімы ўзнагароджаны:

Багдановіч Уладзіслаў Уладзіміравіч, Аксёнаў Мікіта Валянцінавіч, вучні ДУА “Сярэдняя школа № 1 г. Асіповічы імя Б.М. Дзмітрыева” (кіраўнік – Малыхіна Таццяна Леанідаўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Багдасарава Карына Максімаўна, вучаніца ДУА “Гімназія № 2 г. Брэста” (кіраўнік – Багдасарава Юлія Віктараўна, настаўнік геаграфіі, Куц Вольга Адамаўна,  настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Баркуноў Арцём Васільевіч, вучань ДУА “Мяжэвіцкая сярэдняя школа Слонімскага раёна” (кіраўнік – Трутнева Людміла Уладзіміраўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Берсянёва Ксенія Мікалаеўна, вучаніца ДУА “Сярэдняя школа № 40 г. Гродна” (кіраўнік – Бірчанка Наталля Леанідаўна, настаўнік англійскай мовы);

Бузук Алеся Анатольеўна, вучаніца ДУА “Сярэдняя школа № 4 імя П.І. Баталава г. Слоніма” (кіраўнік Свірэпік Таццяна Уладзіміраўна, настаўнік гісторыі);

Бурвіна Міхаліна Юр’еўна, студэнтка філалагічнага факультэта БДУ (кіраўнік – Бурвін Людміла Мікалаеўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры, настаўнік-метадыст ДУА “Ліцэй Івацэвіцкага раёна”);

Бух Аліна Вітальеўна, вучаніца ДУА “Дуброўскі дзіцячы сад – сярэдняя школа Лельчыцкага раёна” (кіраўнік – Шукаловіч Іна Сяргееўна, настаўнік геаграфіі);

Даніленка Арцём Уладзіміравіч, вучань ДУА “Астрошыцкі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад – сярэдняя школа Лагойскага раёна” (кіраўнік – Макуцэвіч Алена Генадзьеўна, настаўнік гісторыі і грамадазнаўства);

Дарафеева Вікторыя Вадзімаўна, вучаніца ДУА “Сярэдняя школа № 122 г. Мінска” (кіраўнікі – Пармон Наталля Віктараўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры, Сцяпанава Людміла Мікалаеўна, кіраўнік школьнага музея);

Ігнаткова Яніна Аляксееўна, студэнтка УА “Беларускі дзяржаўны тэхналагічны ўніверсітэт” (кіраўнік – Русак Вольга Уладзіміраўна, канд. філалаг. навук, загадчык кафедры беларускай філалогіі);

Кулікова Наталля Уладзіміраўна, настаўнік гісторыі і геаграфіі ДУА “Свіслацкая сярэдняя школа” Гродзенскага раёна;

Купрыяновіч Маргарыта Сяргееўна, Сініла Аліна Уладзіміраўна, вучаніцы ДУА “Гімназія г. Жыткавічы імя А.А. Ліхоты” (кіраўнік – Струк Таццяна Уладзіміраўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Лаўрова Вікторыя Валер’еўна, вучаніца ДУА “Гудзевіцкая сярэдняя школа” Мастоўскага раёна (кіраўнік – Дзямбіцкая Наталля Уладзіміраўна, настаўнік працоўнага навучання);

Лобач Юлія Аляксандраўна, Васіленка Павел Васільевіч, вучні ДУА “ВПК Дабравольскі дзіцячы сад – сярэдняя школа” Свіслацкага раёна (кіраўнікі – Урбановіч Зоя Аляксандраўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры, Амельчанка Ірына Пятроўна, кіраўнік Музея лесу, настаўнік біялогіі);

Максімук-Супрановіч Ірына Вячаславаўна, вучаніца ДУА “Сярэдняя школа № 31 г. Брэста” (кіраўнік – Саланенка Вікторыя Віктараўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Маляўка Аліна Алегаўна, вучанца ДУА “Мікалаеўшчынскі вучэбна-педагагічны комплеск дзіцячы сад – сярэдняя школа імя Якуба Коласа” (кіраўнік – Паплаўская Ірына Станіславаўна, настаўнік беларускай мовы і  літаратуры);

Маслава Лізавета Андрэеўна, вучаніца ДУА “Ялізаўская сярэдняя школа” Асіповіцкага раёна (кіраўнік – Лістападава Людміла Мікалаеўна, настаўнік геаграфіі);

Цупік Валянціна Міхайлаўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры, кіраўнік школьнага краязнаўчага музея  ДУА “Браніслаўскі дзіцячы сад – базавая школа” Жыткавіцкага раёна;

Шарахаева Ганна Вітальеўна, вучаніца ДУА “Асінторфская сярэдняя школа Дубровенскага раёна” (кіраўнік – Шарахаева Любоў Ягораўна, намеснік дырэктара па вучэбна-выхаваўчай рабоце).

 

 

Дыпломам І ступені ў намінацыі “Край мой родны, край прыгожы” ўзнагароджаны:

Анацка Кірыл Мікалаевіч, вучань ДУА “Каранёўскі яслі-сад – сярэдняя школа” Светлагорскага раёна (кіраўнік – Анацка Ірына Фёдараўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Ахрыменя Кацярына Іванаўна, вучаніца  ДУА “Морацкі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад – сярэдняя школа Клецкага раёна” (кіраўнік – Рамашка Алена Мікалаеўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Грыбко Віктар Вільгельмавіч, настаўнік англійскай мовы і гісторыі ДУА “Іванская дзіцячы сад – сярэдняя школа Чашніцкага раёна”;

Лупіш Антоній Аляксандравіч, вучань ДУА “Гімназія г. Белаазёрска” (кіраўнік – Скарына Галіна Васільеўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Марозава Ганна Пятроўна, Неверава Анастасія Паўлаўна, вучаніцы ДУА “Лапіцкая сярэдняя школа” Асіповіцкага раёна (кіраўнік – Пісьмянкова Таццяна Канстанцінаўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Пархамчук Таццяна Валяр’янаўна, дырэктар ДУА “Сярэдняя школа № 2 г. Іванава”;

Савянок Кацярына Васільеўна, Жыдзіс Яна Віктараўна, вучаніцы ДУА “Ёдкаўская сярэдняя школа” Лідскага раёна (кіраўнік – Марцэвіч Таццяна Анатольеўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры).

 

Дыпломамі ІІ ступені ў намінацыі “Край мой родны, край прыгожы” узнагароджаны:

Кухціна Аляксандра Яўгенаўна, вучаніца ДУА “Гімназія г. Быхава” (кіраўнік – Белавусава Таццяна Леанідаўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Лысевіч Мікіта Уладзіміравіч, вучань ДУА “Вучэбна-педагагічны комплекс Корнадзьскі дзіцячы сад – базавая школа” Свіслацкага раёна (кіраўнік – Лысевіч Вольга Аляксандраўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Міхаловіч Мілена Станіславаўна, вучаніца ДУА “Бердаўскі навучальна-педагагічны комплекс дзіцячы сад – сярэдняя школа” (кіраўнік – Альшэўская Галіна Антонаўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Нікіценка Вольга Сяргееўна, навучэнка УА “Ліцэй БДУ” (кіраўнікі – Нікіценка Сяргей Аляксандравіч, Нікіценка Алена Мікалаеўна);

Пашкоўская Алеся Дзмітрыеўна, вучаніца ДУА “Гімназія г. Клецка” (кіраўнік –  Макрэцкая Жанна Аляксандраўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Рымдзёнак Ягор Сяргеевіч, Свердзел Паліна Аляксееўна, вучні ДУА “Узмёнская яслі сад – базавая школа” Міёрскага раёна (кіраўнік – Матэленак Наталія Паўлаўна, настаўнік гісторыі);

Цецярук Настасся Мікалаеўна, вучаніца ДУА “Павіццеўскі дзіцячы сад – сярэдняя школа” Кобрынскага раёна (кіраўнік – Цецярук Наталля Васільеўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Цябут Аляксандра Ігараўна, Іванова Вольга Валер’еўна, вучаніцы ДУА “Сярэдняя школа № 6 г. Полацка” (кіраўнік – Баўстуноўская Валянціна Мікалаеўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры).

 

Дыпломамі ІІІ ступені ў намінацыі “Край мой родны, край прыгожы” узнагароджаны:

Анкудовіч Дар’я, вучаніца ДУА “Пліская дзіцячы сад – сярэдняя школа Глыбоцкага раёна” (кіраўнік – Зубко Аліна Станіславаўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Аўраменка Валерыя Яўгенаўна, вучаніца ДУА “Цемналескі вучэбна-педагагічны комплекс яслі-сад – базавая школа” Дрыбінскага раёна (кіраўнік – Язэпава Святлана Барысаўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Барысевіч Дар’я Аляксееўна, вучаніца ДУА “Сярэдняя школа № 41 г. Гомеля” (кіраўнік – Канавалава Таццяна Аркадзьеўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Бахонка Паліна Сяргееўна, Гарбенка Карына Міхайлаўна, вучаніцы ДУА “Сярэдняя школа № 7 г. Ваўкавыска” (кіраўнік – Кароль Лілія Станіславаўна, настаўнік геаграфіі, Марчук Святлана Іонаўна, настаўнік геаграфіі);

Буторына Крысціна Мацвееўна, вучаніца ДУА “Азярэцкая дзіцячы сад – сярэдняя школа Глыбоцкага раёна” (кіраўнік – Рубніковіч Зоя Мацвееўна, настаўнік гісторыі);

Быба Наталля Мікалаеўна, вучаніца ДУА “Грыцэвіцкая сярэдняя школа Клецкага раёна” (кіраўнік – Гвозд Валянціна Леанідаўна, загадчык гісторыка-краязнаўчага музея);

Вучні 11 класа ДУА “Лапаціцкая сярэдняя школа” Слаўгарадскага раёна (кіраўнік – Цітова Алена Аляксандраўна, настаўнік нямецкай мовы);

Гульнік Станіслаў Валер’евіч, Закудоўская Ксенія Барысаўна, вучні ДУА “Навучальна-педагагічны комплекс Дзераўноўскі яслі-сад – сярэдняя школа Слонімскага раёна” (кіраўнік – Сокал Ала Валянцінаўна, беларускай мовы і літаратуры, Федута Вера Уладзіміраўна, галоўны захавальнік фондаў народнага музея);

Драбянкова Анастасія Андрэеўна, вучаніца ДУА “Міхееўская сярэдняя школа” Дрыбінскга раёна (кіраўнік – Рамадзіна Дзіна Вадзімаўна, кіраўнік аб’яднання па інтарэсах “Жывое слова”);

Ісакава Валянціна Юр’еўна, вучаніца ДУА “Пагосцкі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад – сярэдняя школа Салігорскага раёна” (кіраўнік – Кіршанкова Іна Мікалаеўна, настаўнік замежнай мовы);

Кавальчук Тэрэза Людзвігаўна, загадчык бібліятэкі ДУА “Гімназія № 2 г. Ваўкавыска”;

Камашаў Андрэй Васільевіч, вучань ДУА “Сярэдняя школа № 1 г. Скідзеля” (кіраўнік – Крыніцкая Аксана Іванаўна, настаўнік фізікі);

Койка Ірына Сяргееўна, вучаніца ДУА “Морацкі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад – сярэдняя школа Клецкага раёна”  (кіраўнік – Рамашка Алена Мікалаеўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Корнева Алена Пятроўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры ДУА “Сярэдняя школа № 1 г.п. Хоцімска”;

Кузіч Аксана Сяргееўна, вучаніца ДУА “Павіццеўскі дзіцячы сад – сярэдняя школа” Кобрынскага раёна (кіраўнік – Цецярук Наталля Васільеўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Курыловіч Аляксей, Пыжык Паліна, вучні ДУА “Акцябрская базавая школа імя Васіля Віткі” Слуцкага раёна  (кіраўнікі – Бенідзіктовіч Марына Анатольеўна, настаўніца беларускай мовы, Долбік Таццяна Іванаўна, настаўнік пачатковых класаў);

Лайкова Марыя Аляксандраўна, вучаніца ДУА “Гімназія № 10 г. Мінска”;

Лайкоў Уладзімір Піліпавіч, настаўнік беларускай і рускай мовы і літаратуры ДУА “Мётчанскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад – сярэдняя школа Барысаўскага раёна”;

Лакомская Іна Мікалаеўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры ДУА “Гаранская дзіцячы сад – сярэдняя школа Полацкага раёна”;

Лапыш Васілій Юр’евіч, вучань ДУА “Гімназія № 6 г. Гродна” (кіраўнік – Карп Вольга Аляксандраўна, настаўнік гісторыі, навуковы кансультант – Кулевіч Інна Расціславаўна, кандыдат гістарычных навук);

Ласянкова Дар’я Васільеўна, вучаніца ДУА “Сярэдняя школа № 2 г. Круглае” (кіраўнік – Кейзерава Алена Пятроўна, настаўнік рускай мовы і літаратуры, намеснік дырэктара па вучэбнай рабоце);

Лёўкіна Кацярына Алегаўна, Пагодкіна Хрысціна Уладзіміраўна, вучаніцы ДУА “Крынкаўская яслі-сад – сярэдняя школа імя М.Ц. Лынькова Лёзненскага раёна” (кіраўнік – Сударыкава Наталля Васільеўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Лобан Ангеліна Аляксандраўна, вучаніца ДУА “Гурнаўшчынскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад – базавая школа Клецкага раёна” (кіраўнік – Муравейка Ірына Сяргееўна, настаўнік гісторыі і грамадазнаўства);

Лойша Таццяна Віктараўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры ДУА “Сярэдняя школа № 8 г. Гродна”;

Ляшкевіч Наталля Уладзіміраўна, вучаніца ДУА “Лядзецкі вучэбна-педагагічны комплекс яслі-сад – сярэдняя школа” Столінскага раёна (кіраўнік ­ – Ханавец Святлана Іванаўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Мазоль Крысціна Міхайлаўна, вучаніца ДУА “Новапалескі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад – сярэдняя школа Салігорскага раёна” (кіраўнік – Сніцарэнка Валянціна Уладзіміраўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Маляўка Алег Уладзіміравіч, вучань ДУА “Новапагосцкая дзіцячы сад – сярэдняя школа” Міёрскага раёна  (кіраўнік – Бялевіч Людміла Мілезьеўна, настаўнік геаграфіі);

Мархель Ігар Вадзімавіч, вучань ДУА “Навасёлкаўскі НПК дзіцячы сад – сярэдняя школа Нясвіжскага раёна” (кіраўнік – Зізіка Вера Мікалаеўна, настаўнік гісторыі і грамадазнаўства);

Міхаленя Даніла Аляксеевіч, вучань ДУА “Пагосцкі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад – сярэдняя школа Салігорскага раёна” (кіраўнік – Міхаленя Алена Мікалаеўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Пятрушчык Рэната Мечыславаўна, Лабко Вераніка Валер’еўна, вучаніцы ДУА “Дзітвянская сярэдняя школа” Лідскага раёна (кіраўнік – Стасюлевіч Ірына Віктараўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Радковіч Вераніка Уладзіміраўна, вучаніца ДУА “Павіццеўскі дзіцячы сад – сярэдняя школа” (кіраўнік – Цецярук Наталля Васільеўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Сасноўская Вікторыя Вітальеўна, вучаніца ДУА “Лельчыцкая раённая гімназія” (кіраўнік – Казачонак Валянціна Афанасьеўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Сенька Крысціна Аляксандраўна, вучаніца ДУА “Навасёлкаўскі НПК дзіцячы сад – сярэдняя школа Нясвіжскага раёна” (кіраўнік – Пазняк Ірына Аляксандраўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Сляпцова Паліна Сяргееўна, Шалепіна Анастасія Сяргееўна, вучаніцы УА “Полацкая дзяржаўная гімназія № 1 імя Францішка Скарыны” (кіраўнік – Казлова Алена Уладзіміраўна, намеснік дырэктара па вучэбнай рабоце, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Стойлік Вольга Віктараўна, вучаніца ДУА “Сярэдняя школа № 1 г. Скідзеля” (кіраўнік – Неўгень Лілія Іванаўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Ханажэнка Паліна Вітальеўна, Давыдзенка Кацярына Анатольеўна, вучаніцы ДУА “Сярэдняя школа № 15 г. Магілёва” (кіраўнік – Наважылава Святлана Рыгораўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Цывілька Павел Вітальевіч, вучань ДУА “Макранскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа” Быхаўскага раёна (кіраўнік – Цывілька Алена Уладзіміраўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Шаўчэнка Ілья Аляксандравіч, вучань ДУА “Міхееўская сярэдняя школа” Дрыбінскага раёна (кіраўнік – Шаўчэнка Наталля Леанідаўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры);

Шорац Анастасія Аляксандраўна, вучаніца ДУА “Ліцэй г. Наваполацка” (кіраўнік – Маліноўская Валянціна Мікалаеўна, настаўнік беларускай мовы і  літаратуры).